JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Avārijas dienests - 64507010.  Pēc plkst. 22:00 - 28686506

 

IEVĒRĪBAI!!!
* Ūdens rādījumus var nodot Bill.me platformā, p/a SAN-TEX mājaslapā no mēneša 25.datuma līdz mēneša pēdējai darbadienai vai iemetot kvītiņu p/a SAN-TEX pastkastītē līdz katra mēneša 28.datumam

Par COVID-19 iespējamo izplatību ar mājas (istabas) dzīvniekiem

Kategorija: Informācija Publicēts Ceturtdiena, 09 Aprīlis 2020 Autors San-Tex

     

 

       Šodien Pārtikas un veterinārais dienests ir nācis klajā ar ieteikumiem mājdzīvnieku īpašniekiem COVID-19 sakarā.
     

 

 

       Ņemot vērā, ka slimība ir jauna un šajā jomā nav pietiekami daudz pētījumu, bet atsevišķos gadījumos tomēr COVID-19 vīrusa klātbūtne ir konstatēta arī dzīvniekiem, Pārtikas un veterinārais dienests aicina būt piesardzīgiem:

    1. Neglaudi svešus un klaiņojošus mājdzīvniekus, netuvojies tiem, neņem uz mājām;
    2. Pēc jebkura kontakta ar mājdzīvnieku (arī tad, ja tas ir tavs mājdzīvnieks) mazgā rokas;
    3. Neļauj svešiem cilvēkiem glaudīt tavu mājdzīvnieku;
    4. Pastaigas laikā neļauj savam mājdzīvniekam kontaktēties ar citiem mājdzīvniekiem;
    5. Ja tev ir apstiprināta saslimšana ar COVID-19, izvairies no pārāk cieša kontakta ar savu mājdzīvnieku (netuvini mājdzīvniekam seju, neglaudi mājdzīvnieku). 
    6. Ja slimošanas laikā nav kas par  tavu mājdzīvnieku parūpējas, ievieto to PVD reģistrētā veterinārajā klīnikā, patversmē vai  viesnīcā (iepriekš piesakoties, kā arī informējot šo vietu par to, ka dzīvnieka īpašnieks ir COVID pozitīvs). 

Avots: https://www.pvd.gov.lv/partikas-un-veterinarais-dienests/jaunumi/ieteikumi-majdzivnieku-ipasniekiem-covid-epidemijas-laika?id=11193


BŪTISKI iedzīvotājiem ziņot par klaiņojošiem mājdzīvniekiem Balvu novada pašvaldības policijai (tālrunis 29445114), nemēģinot pašiem saviem spēkiem sagūstīt mājdzīvnieku, vest uz patversmi, ņemt mājās, lai sameklētu saimnieku u.t.t. 

Skatīts: 1436